Chyba każdy zgodzi się, że aktualnie nie brakuje ludzi, którzy chętnie biorą pożyczki gotówkowe przez internet. W związku z tym nie trzeba nawet wychodzić z własnego domu, aby załatwić sobie takie produkty finansowe. Dlaczego jednak warto to robić? Jaką instytucję pozabankową wybrać do współpracy w tym temacie?

Statystycznie rzecz ujmując, nie brakuje ludzi, którzy wchodzą na stronę funeda i współpracują z tą firmą. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to minimum kilka czynników. Między innymi ludzie doceniają dostępne tam pożyczki gotówkowe. Można je otrzymać nawet nie wychodząc z własnego domu lub mieszkania. Co trzeba zrobić, aby otrzymać pożyczkę? Na początek warto dowiedzieć się o wymaganiach. Między innymi trzeba być obywatelem naszego kraju. Poza tym trzeba posiadać konto bankowe oraz mieć aktywny telefon komórkowy. To jednak nie wszystko. Ponadto należy mieć od 20 do 70 lat. Wymagania – porównując to do banku – są naprawdę bardzo niewielkie. Wszystko rozumiecie? Nie macie problemu ze spełnieniem żadnego kryterium? W takim razie możecie przystąpić do wypełnienia wniosku. Poza tym przy pomocy specjalnej usługi będzie weryfikowane Wasze konto bankowe itp. Formalności są zredukowane do absolutnego minimum. Nie trzeba przedstawiać żadnego dodatkowego zaświadczenia – na przykład ze swojego miejsca pracy dotyczącego uzyskiwanych dochodów każdego kolejnego miesiąca. Nie trzeba mieć zabezpieczenia na przykład w aspekcie posiadanej nieruchomości itp.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że atrakcyjne są także warunki finansowe. Na co dokładnie można liczyć?

Między innymi maksymalna kwota pożyczki to aż 12 tysięcy PLN. Minimalna to natomiast 6 razy mniej. Okres kredytowania wynosi od 12 do 48 miesięcy. Pamiętajcie, że niektóre kombinacje kwot oraz terminów mogą być niedostępne – wszystko ze względu na wysokość konkretnej raty itp. Dobrze jest zatem wejść na stronę funeda i tam zobaczyć wszystkie dostępne kombinacje. Na pewno każdy znajdzie taki wariant, który ostatecznie przypadnie mu do gustu. Co jeszcze trzeba uwzględnić? Pamiętajcie, że na początek musicie spłacić pierwszą pożyczkę, aby ubiegać się o kolejną. Dobrze jest zatem przemyśleć, jaki konkretnie okres kredytowania Was interesuje. Pamiętajcie, że mniejszy okres kredytowania to większe raty. Z drugiej strony szybciej uporacie się z pożyczką. Dłuższy okres kredytowania to stosunkowo mniejsze raty. Są też jednak pewne minusy tej sytuacji. Po prostu dłużej jesteście zobligowani do płacenia swoich zobowiązań.