W dzisiejszych czasach niektórzy klienci spłacają jednocześnie kilka zobowiązań finansowych. Powoduje to, że rozliczenia z pożyczkodawcami przestają być przejrzyste i może dochodzić do pomyłek lub nieprawidłowości w spłatach. W takiej sytuacji dobrze połączyć zobowiązania w jeden produkt, na co pozwala konsolidacja chwilówek.

Klient docelowy

Dla kogo przygotowana została możliwość konsolidacji chwilówek? Będzie ona przydatna zarówno dla osób ceniących komfort, jak i dla klientów mających przejściowe problemy z regularnym oddawaniem pieniędzy. Pierwsza grupa doceni fakt, że konsolidacja chwilówek znacznie zmniejszy ilość przelewów, jakie będzie trzeba wykonywać na konto pożyczkodawców. Są to zazwyczaj osoby, które nie mają problemów ze zwrotem pieniędzy, lecz skarżą się na ilość odrębnych zobowiązań, których spłata jest uciążliwa i wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Po konsolidacji mogą całe zadłużenie obsługiwać za pomocą pojedynczego przelewu. Drugą grupą są konsumenci, którzy przeliczyli się podczas zaciągania chwilówki. Każdemu czasem może się zdarzyć, że przeceni swoje możliwości finansowe i będzie mieć trudności ze spłatą wszystkich długów. Klienci w finansowych tarapatach mogą za pomocą konsolidacji obniżyć miesięczne kwoty, jakie są zobowiązani oddawać. Dzięki temu mogą ponownie uzyskać równowagę w prywatnych finansach i nie wpadną w spiralę zadłużenia, która będzie skutkowała ciągłym powiększaniem wymaganych należności. W ekstremalnych przypadkach miesięczna rata może zostać obniżona do minimalnego pułapu, co pozwoli ustabilizować sytuację nawet osobom o bardzo skromnych dochodach bieżących.

Zalety konsolidacji

Decydując się na opisywane rozwiązanie klient będzie płacił tylko jedną ratę w miesiącu. Nie będzie już zmuszony żonglować przelewami do różnych firm pożyczkowych. Z finansowego punktu widzenia ważny jest także fakt, że skonsolidowane zobowiązania nie będą obarczone wyższym oprocentowaniem. Konsument może znacznie wydłużyć okres spłaty i naprawdę mocno obniżyć comiesięczne koszty. Najczęściej firmy oferujące taką opcję nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, więc aby skorzystać z takich usług, nie musicie być właścicielami nieruchomości. Profesjonalna konsolidacja chwilówek przynosi szereg innych korzyści, nie tylko finansowych. Dużym plusem jest komfort, jaki zapewnia połączone zobowiązanie. Na koncie bankowym można sobie na przykład ustawić opcję stałych przelewów i całkowicie zapomnieć o danej chwilówce. Niektórzy konsumenci tylko z tego powodu wybierają anonsowany produkt finansowy. Komfortowy jest również sposób wnioskowania o konsolidację chwilówek, albowiem kontakt z pożyczkodawcą może całkowicie zostać oparty o dokumentację elektroniczną. To szczególnie wygodne dla młodych pożyczkobiorców, którzy są ważną grupą klientów wykorzystujących zadłużenie krótkoterminowe.

Konsolidacja chwilówek jest skierowana do wszystkich konsumentów, którzy chcą w końcu zyskać odpowiednią przejrzystość w swoich finansach. Nie oznacza wyższego oprocentowania i jest przyznawana bez drastycznych wymogów formalnych.