W obecnych czasach, dwudziestego pierwszego wieku, żyje się bardzo szybko. Firmy, wiedząc o tym i widząc jak rozwija się współczesny świat, wychodzą naprzeciw wymaganiom ludziom żyjącym w obecnych czasach. Firmami takimi są instytucje, które oferują tak zwane szybkie kredyty lub tez inaczej zwane „chwilówki”. Są to pożyczki, często pozabankowe, które oferują pożyczkę gotówki na krótszy okres to znaczy miesiąc, dwa lub trzy, choć niektóre z nich na dłużej, nawet i do roku czasu, albo do kilku lat.

Wyżej wymienione firmy, cechują się szybkością działania i prostotą. Nie wymagają dużej ilości ,,papierów”, zaświadczeń, oświadczeń i tym podobnych. Szybki kredyt może dostać praktycznie każdy, kto pracuje. Wnioski w takich firmach rozpatrywane są bardzo szybko, często nawet tego samego dnia. Po pozytywnej weryfikacji i przyznania pożyczki, klient dostaje przelew na konto nawet w ciągu piętnastu minut od zaakceptowania warunków i przyznania takiego kredytu. Obecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się szybkimi kredytami.(źródło: https://proficredit.pl/szybki-kredyt)

Oferty, typu szybki kredyt, są bardzo zróżnicowane i każdy z pewnością znajdzie dla siebie tą najlepszą. Często jeśli jesteśmy nowymi klientami i pierwszy raz składamy wniosek o taki szybki kredyt, możemy liczyć nawet na zerowe koszty do pewnej kwoty i pewnego okresu spłaty. Firmy oferujące szybkie kredyty działają głownie w internecie, zdecydowanie rzadziej mają swoje placówki. Strony internetowe tych firm są bardzo proste w obsłudze i intuicyjne. Bez problemu każdy może dowiedzieć się z nich wszystkich informacji na temat szybkiego kredytu, kosztów i wszystkiego z tym związanego. Poprzez stronę internetową możemy bez wychodzenia z domu, bez załatwiania ,,papierów”, zaświadczeń i oświadczeń wypełnić wniosek. Zdecydowanie, w szybkim czasie można dostać kredyt prosto na nasze, indywidualne konto bankowe. Szybki kredyt posiada swój regulamin, w którym wszystko jest czytelnie napisane i wyjaśnione. W zawieranej umowie o pożyczkę zawsze pojawiają się wszystkie rzeczowe informacje.