W dzisiejszych czasach wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc z Unii Europejskiej. Pieniądze są niezbędne zwłaszcza na początku działalności. Wszyscy doskonale wiemy, że bardzo trudno jest zacząć. Jeśli ktoś myśli o założeniu jakiejkolwiek firmy, musi liczyć się z tym, że na początku trzeba będzie zainwestować trochę pieniędzy.

Unia pokryje nawet połowę kosztów

Osoby fizyczne, które myślą o własnej działalności gospodarczej mogą liczyć na wsparcie z Unii Europejskiej. Niemniej jednak trzeba posiadać również swoje fundusze. Jednak w takiej sytuacji przyjdą z pomocą banki. Mając przygotowany biznesplan, można bez najmniejszego problemu uzyskać kredyt. Dofinansowania unijne bardzo pomagają zwłaszcza młodym ludziom. Jak wskazują najnowsze badania, ponad połowa młodych Polaków myśli o założeniu własnej firmy.

Kiedy młody człowiek planuje np. otworzenie własnej firmy budowlanej, może liczyć na pokrycie nawet połowy kosztów. Kupując niezbędne maszyny, dzięki którym praca będzie łatwiejsza i wydając na nie 100 tysięcy złotych, można oczekiwać, że Unia Europejska dołoży ponad 50 tysięcy złotych.

Trzeba korzystać i rozwijać firmę

Wszyscy doskonale wiemy, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Żyjąc w tej własnej wspólnocie, można oczekiwać wsparcia finansowego. Jak wskazują najnowsze badania ponad osiemdziesiąt procent nowych firm, nie jest w stanie wyobrazić sobie swojej działalności bez pomocy ze wspólnoty. Z dodatkowych pieniędzy bardzo chętnie korzystają również firmy z tradycjami i doświadczeniem. Unia Europejska bardzo chętnie wydaje pieniądze na innowacyjne technologie i rozwój. Dzięki funduszom można również szkolić personel i pracowników, Fachowa wiedza jest przecież bardzo ważna w każdej dziedzinie. Warto jest zatem inwestować w umiejętności i wiedzę.

Rolnicy również mogą liczyć na wsparcie

W dzisiejszych czasach również rolnicy doskonale wiedzą, jak ważne są dofinansowania unijne. Wielu z nich po prostu nie wyobraża sobie prowadzenia gospodarstwa bez pomocy z Unii Europejskiej. Oprócz dopłaty do każdego hektara gospodarze mogą również liczyć na wsparcie przy zakupie nowych maszyn. Bardzo popularne stały się ostatnio dotacje na traktory. Dzięki dodatkowej gotówce koszt zakupu takiego urządzenia jest o wiele niższy. Najnowsze badania wskazują, że rolnicy najchętniej kupują traktory, których cena nie przekracza 120 tysięcy złotych. Unia Europejska jest wówczas w stanie pokryć nawet połowę poniesionych kosztów. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla wszystkich ludzi uprawiających ziemię. Jednak można liczyć nie tylko na dotację, która pomoże kupić traktor. W dzisiejszych czasach pieniądze unijne pomogą przy zakupie właściwie każdej maszyny rolniczej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również kombajny, opryskiwacze, a także kosiarki. Unia Europejska pomaga wszystkim rolnikom w bardzo znaczący sposób.

Oto główne zalety korzystania ze środków unijnych;

• Zakup nowych i nowoczesnych maszyn i zwrot ponad połowy kosztów
• Dzięki pieniądzom unijnym można rozwijać swoją działalność
• Nowe samochody hybrydowe i niższe koszty paliwa
• Ochrona środowiska naturalnego.

Warto jest skorzystać z usług doradcy

Bez względu na to, jaką działalność się prowadzi lub jaka jest powierzchnia gospodarstwa, warto, jest odwiedzić doradcę. Ludzi, którzy doskonale znają się na dotacjach unijnych, jest obecnie bardzo dużo. Zwłaszcza rolnicy nie za bardzo orientują się w kwestii przepisów i wymagań. Korzystając z usług odpowiedniego doradcy, można bez najmniejszego problemu załatwić wsparcie. Taki doradca wybierze nie tylko najlepszą opcję, ale również pomoże załatwić wszystkie formalności, a także wypełni wszystkie niezbędne dokumenty. Reasumując wszystkie czynniki, należy jednoznacznie stwierdzić, że Unia Europejska bardzo pomaga wszystkim przedsiębiorcom, a także rolnikom. Dzięki funduszom unijnym można się rozwijać i realizować marzenia. Dodatkowe pieniądze na pewno bardzo się przydadzą.