Ci z nas, którzy nie mają problemów finansowych związanych z nadmiernym zadłużeniem pomyślą, że doprowadziliśmy do takiej sytuacji na własne życzenie i teraz powinniśmy sami sobie z tym radzić. Jeśli jednak jesteśmy w sytuacji, w której raty kredytów są tak wielkim obciążeniem, że nie starcza nam już na nic innego szukamy pomysłów i ratunku wszędzie gdzie się da.

Z pewnością wielu z nas przyzna także, że wcześniej myślało, że tylko nierozsądna osoba może wpaść w takie problemy i sami nie wiedzą jak mogli doprowadzić do takiej sytuacji. Każdy z nas popełnia w życiu mniejsze lub większe błędy. Rzeczą ludzką jest się mylić. Ważne aby nie powielać swoich błędów i wiedzieć jak wystrzegać się ich w przyszłości, aby ponownie nie zrobić tego samego głupstwa.

Jeśli obecnie znajdujecie się w sytuacji kiedy to zobowiązania przewyższają wasze dochody pewne jest, że potrzebujecie pomocy. Skoro do tej pory nie udało się wam z tym nic zrobić w pojedynkę, również jest sygnałem do tego, że czas znaleźć kogoś kto pomoże wam stanąć na nogi. Jeśli jednak nie wiecie gdzie szukać pomocy jeśli nie stać cię na spłatę rat podpowiadamy.

Jeśli masz na swoim koncie liczne zobowiązania i nie stać cię na spłatę ret swoje kroki powinieneś skierować do profesjonalnego doradcy kredytowego, aby z jego pomocą starać się o konsolidację zobowiązań. Może pomyślisz sobie teraz, że to głupota aby w takiej sytuacji brać kolejny kredyt. Nic bardziej mylnego. Dlaczego kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem? Dzięki konsolidacji będziesz mógł spłacić swoje aktualne zadłużenie. Jednym kredytem spłacisz swoje wszystkie długi. W zamian do spłaty pozostanie ci tylko jedna rata kredytu konsolidacyjnego. Do tego będzie dużo niższa niż twoje aktualne zobowiązania i dostosowana do twoich możliwości finansowych. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania oraz ujednoliceniu warunków kredytowania.

Pamiętajcie jednak, że nie warto tego robić na własną rękę. Tak jak mówiliśmy wyżej, jeśli szukasz pomocy bo nie stać cię na spłatę rat udaj się do profesjonalnego doradcy kredytowego. Tylko z jego pomocą masz bowiem szansę na kredyt konsolidacyjny w banku. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć także, że staramy się o kredyt konsolidacyjny w banku dlatego, że jest to nie tylko tańsze ale i bezpieczniejsze rozwiązanie aniżeli pożyczki pozabankowe.

Jak doskonale zdajesz sobie sprawę, starasz się o konsolidację zobowiązań, gdyż twoja sytuacja nie jest zbyt ciekawa. Z powodu kłopotów finansowych najczęściej nie spłacasz rat w terminie, aktualnie również masz niespłacone raty, wiele zobowiązań w różnych miejscach, liczne zapytania w BIK itd. Z tego powodu nie jesteś dla banku idealnym klientem, a więc pozyskanie kredytu będzie wiązało się z licznymi trudnościami, które rozwiąże profesjonalny doradca kredytowy. W czym jest lepszy niż my? Przede wszystkim ma niezbędną i aktualną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie produktów bankowych. Po analizie twojej sytuacji będzie w stanie określić w jakim banku warto złożyć wniosek o kredyt i przeprowadzi cię przez cały proces kredytowania. Od teraz nie będziesz musiał sam prowadzić rozmów z bankiem, gdyż masz swojego przedstawiciela. Już na samym starcie zwiększasz więc swoje szanse. Jeszcze przed złożeniem wniosku dowiesz się jak poprawić swoją zdolność kredytową. Jak by tego było mało, tylko profesjonalny doradca kredytowy może prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku. Udając się do placówki w pojedynkę nie masz na to szans.

Doradca dzięki wieloletniej współpracy z bankami i ugruntowanej pozycji na rynku może sobie na to pozwolić. Dzięki temu może wynegocjować dla ciebie indywidualne warunki kredytowania, które nie są w standardowej ofercie banków. To również zwiększa twoje szanse na kredyt konsolidacyjny w banku.

Pamiętaj, że każda kolejna niespłacona rata utrudnia starania o kredyt konsolidacyjny. Nie zwlekaj więc i porozmawiaj z profesjonalnym doradcą kredytowym już dziś. Już wiesz gdzie szukać pomocy jeśli nie stać cię na spłatę rat, a zatem zacznij działać. Nie trać czasu i pozwól sobie pomóc już dziś.